Cernucha siata a jej olej

Úvod O kozmetike RYOR

Černucha siata a jej olej

Cernucha siataKto z vás pozná černuchu siatu? Otázka pre všetkých! Isto sa nájde niekto, kto naozaj ten kvietok už videl, prípadne sa stretol s jej semienkami, ale poznáte aj jej blahodárne účinky na Vaše telo hlavne imunitu?Táto krehká rastlinka v sebe ukrýva len niekoľko semiačok, ktoré sa už dlhé roky používajú po celom svete. Semiačka sa za studena lisujú pre získanie čo najčistejšieho produktu.

 

 

Olej z Černuchy siatej (Nigella sativa), alebo olej z Čiernej rasce, pomáha pri alergiách a posilňuje imunitu. Vďaka svojim účinkom sa používal už v starom Egypte, Ázii a Afrike. Obsahuje veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín, a preto je vhodný aj ako podporný prostriedok pri mnohých problémoch.Olej z Černuchy siatej (Nigella sativa), alebo olej z Čiernej rasce, pomáha pri alergiách a posilňuje imunitu.

 

 

Výťažok z Černuchy siatej výrazne pôsobí pomáha pri:

- alergiách a ich reakciách

- prejavom a náchylnosti na sennú nádchu

- prejavoch astmy

- ekzémoch

- uľavuje pri onemocnení priedušiek

- nadúvaní, tráviacich a črevných problémoch

- parazitoch, vírusoch, baktériách a plesniach

 

Bolo preukázané, že užívaním oleja z Čiernej rasce dochádza k zníženiu alergických reakcií až o 70%. Obsahuje horčinu nigelin, ktorá zmierńuje prieduškové kŕče. Je vhodné používať ho vnútorne v období chrípkových onemocnení na posilnenie imunity a ochranu dýchacích ciest.

 

Používa sa pri:

-diabete

-bolestivej menštruácií, uvoľňuje kŕče hladkého svalstva

-znižuje hladinu LDL cholesterolu

-zlepšuje vykašliavanie pri infekciách priedušiek a horných dýchacích ciest

-rozrušuje obličkové a žlčníkové kamene

 

Pôsobí v tele proti negatívnemu vplyvu olova a kadmia. Podporuje sabadeštrukciu rakovinových buniek. Je vhodný na masáže suchej a citlivej pokožky so sklonom k alergickým reakciám. Pokožku prirodzene chráni a regeneruje.

Copyright 2013 - 2020 © Ryor Kozmetika